Lezzet Yolculuğu-13 Kasım 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-13-kasim-2016-5 Full view

Lezzet Yolculuğu-13 Kasım 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA BURSA’DA ŞAHİNYURDU KÖYÜ’NDE!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı Bursa’da Gemlik’e bağlı Şahinyurdu Köyü oluyor. Turgay Başyayla kuzu çevirmenin yapımını gösterdi..kazanda kaçamak, kesme çorba, kabaklı börek, cevizli baklava, enginar dolmasının yapımını gösteriyor. Gölyazı’ya gidip yöreye özgü lezzetlerden çarşaf böreği, incir dolma, kapama ve çömlekte kuru fasulye yapımını gösterdiği türkülerin seslendirildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 13 Kasım Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment