Lezzet Yolculuğu-14 Kasım 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 14 Kasım 2015 (6) Full view

Lezzet Yolculuğu-14 Kasım 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Nevşehir oluyor. Yörenin çarşılarını gezip Peribacaları’nı tanıttıktan sonra müzik ekibi yöresel türkülerini seslendiriyor. Turgay Başyayla’nın yöreye özgü “Nevşehir Tava”, “Çömlekte Kuru Fasulye”, “Aside Tatlısı”, “Testi Kebabı”, “Düğün Pilavı” ve “Ayva Tatlısı”nın yapımını, Avanos’a gidip, “ Baklava”, “Elma Dolması” ve “Kiremitte Kuzu” yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 14 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment