Lezzet Yolculuğu-14 Ocak 2017 13:30 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 14 Ocak 2017 (2) Full view

Lezzet Yolculuğu-14 Ocak 2017 13:30

TURGAY BAŞYAYLA’NIN BU HAFTAKİ ROTASI: ÇORUM!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun bu haftaki durağı Çorum oluyor. Turgay Başyayla, Kargı Belediyesi’ne bağlı Pelitözü Köyü’ne gidip kazanda köy tarhanası, kazanda sebzeli bulgur, soğan kallesi, etli bamya yemeği, ayva tatlısı ve Kargı’nın meşhur tulum peynirinin yapımını gösteriyor. Çorum’a özgü birbirinden leziz yöre yemeklerinin yapımının da gösterileceği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 14 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment