Lezzet Yolculuğu-16 Ocak 2016 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 16 Ocak 2016 (2) Full view

Lezzet Yolculuğu-16 Ocak 2016 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Ordu oluyor. Turgay Başyayla Ordu’da yöreye özgü Ordu simidinin yapımını gösterdikten sonra yöresel halk oyunu ekibi Boztepe’de gösterisini sergiliyor. Perşembe yaylasında “Yayla Tava”, “Kuzu Dolma”, “Közde Patates”, “Pancar Çorbası”, “Aşlı Dolma” ve “Laz Böreği” yapımını gösteriyor. Fatsa’ya bağlı Kabakdağ Gürcü Köyü’ne gidip “Kazanda Lobye”, “Kazanda Hurma Pekmezi”, “Pileki İçerisinde Cevizli Hamsi”, “Marakyani” ve “Fındıklı Bükme Tatlı”nın yapımını gösterdiği Gayde Gürcü ekibinin gösterilerini sergilediği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 16 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment