Lezzet Yolculuğu-17 Aralık 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-17-aralik-2016-1 Full view

Lezzet Yolculuğu-17 Aralık 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA’NIN DURAĞI: ADIYAMAN!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nın durağı Adıyaman oluyor. Turgay Başyayla, Adıyaman’da Kahta Belediyesi’ne bağlı Mülk Köyü’ne gidip etli sarma, kuru dolma, kıymalı tava, sarımsaklı bulgur, tavuk haşlama, kazanda dövme çorbası, tirşik ve yöreye özgü lezzetlerden birçoğunun yapımını gösterdi. Adıyaman’ın çarşılarını gezip halk oyunu ekibinin gösterilerini sergilediği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 17 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment