Lezzet Yolculuğu-17 Ekim 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu Çankırı (2) Full view

Lezzet Yolculuğu-17 Ekim 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Çankırı oluyor. Turgay Başyayla, Çankırı’ya özgü “Taş Helva”, “Yumurta Tatlısı”, “Toyga Çorbası” ve “Tuzda Kuzu” yapımını gösteriyor. Yarenler ekibinin yöreye özgü müzikleri ve oyunları sergileniyor. Yaren yemeklerinden “Yaren Çorbası” ve “Yaren Güveci”nin yapımını gösteriyor. Çankırı’nın İnanç Köyü’ne gidip yöreye özgü “Etli Ekmek”, “Keşkek”, “Hamayli Tatlısı”nın yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 17 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment