Lezzet Yolculuğu-17 Ocak 2016 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 17 Ocak 2016 (4) Full view

Lezzet Yolculuğu-17 Ocak 2016 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Ordu oluyor. Ordu’ya özgü pide yapımını gösterdikten sonra Gülyalı ilçesine gidip tekne ile balık tutmaya çıkıyor. Kemençeci eşliğinde ”Hamsi Köftesi”, “Levrek Buğulama”, “Mezgit Tava”nın yapımını gösteriyor. Gülyalı ilçesine bağlı Alibeyköy’de köy halkı ile yöreye özgü lezzetlerden “Karalahana Sarması”, “Sakarca Mıhlaması”,”Fındıklı Un Helvası”, “Turşu Kavurma” ve “Kazanda Yahni”nin yapımını, Ünye ilçesinde “Ünye Tirmiti”, “Etli Karalahana Kapama” ve “Fındıklı Bal Kabağı Tatlısı”nın yapımını gösterdiği yöresel müzik ekibinin eşlik ettiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 17 Ocak Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment