Lezzet Yolculuğu-18 Aralık 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-18-aralik-2016-3 Full view

Lezzet Yolculuğu-18 Aralık 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA’NIN ADIYAMAN YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nın Adıyaman yolculuğu devam ediyor. Turgay Başyayla Adıyaman’da Gölbaşı Belediyesi’ne bağlı Akçabel Köyü’ne gidip etli ekşili köfte,nişe bulamacı,içli köfte, hıtap, dıyaman kebabı, partmak kebabı ve irmik helvasının yapımını gösterdi. Kahta’da Atatürk Barajı’nda tekne turu yaptı. Çiğ köfte yoğrulup Harfane Gecesi’nin yapıldığı Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 18 Aralık Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment