Lezzet Yolculuğu-18 Ekim 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu Bartın (2) Full view

Lezzet Yolculuğu-18 Ekim 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Bartın oluyor. Turgay Başyayla yöreye özgü “Kuzu Dolma” ve “Sütlaç” yapımını gösteriyor. Amasra’ya gidip Çekiciler Çarşısı’nı geziyor. Bartın Çayı’nda sandalla gezip, müzik ekibi ile birlikte yöreye özgü müzikler seslendiriyor. Amasra sahilde gün batımını karşı güveçte balık ve diğer balık çeşitlerinin yapımı gösteriyor. Bartın’ın Kapısuyu köyüne gidip, yöreye özgü köy hanımları ile birlikte “Reçel”, “Dikişli Tavuk”, “Yumurta Dolması”, “Cevizli Kol Böreği” ve “Sebzeli Yemek” yapımını gösteriyor. Bartın’a özgü halk oyunlarının oynandığı ve el sanatlarının da gösterildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 18 Ekim Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment