Lezzet Yolculuğu-19 Aralık 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 19 Aralık 2015 (4) Full view

Lezzet Yolculuğu-19 Aralık 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Kahramanmaraş oluyor. Turgay Başyayla “Maraş Dondurması”, “Maraş Kebabı”, “Maraş Tava” Ve “Cevizli Kırım Tatlısı”, “Kıskalı Kebap”, “Ayva Tatlısı”, “Eli Böğründe”, “El Dökme Tatlısı”, “Ezme Kebap”, “Acem Pilavı” ve “Hapısa Tatlısı”nın yapımını gösterdiği yöreye özgü müzik ekibinin türküler seslendirip halk oyunu ekibinin gösteriler sergilediği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 19 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment