Lezzet Yolculuğu-19 Eylül 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 19 Eylül 2015 Edirne (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-19 Eylül 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Edirne oluyor. Edirne’de Meriç Nehri kenarında roman ekibi oyunlarını sergiliyor. Yöreye özgü badem ezmesi, kavala kurabiyesi, tava ciğerinin yapımını gösteriyor ve müzik ekibi eşliğinde türküler söyleniyor. Yöreye özgü kandil mantısı ve ciğer sarmanıj yapımını gösteriyor. Turgay Başyayla’ya Kırklareli’nin Tozaklı köyünde köy girişinde davul zurna ve yöresel halk oyunları ile güzel bir karşılama yapılıyor. Köy hanımları ile birlikte yöresel lezzetlerden nohutlu ekmek, kalle, kırma tavuk böreği ve kuzu kapamanın yapımının gösterildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 19 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment