Lezzet Yolculuğu-2 Ocak 2016 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 2 Ocak 2016 (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-2 Ocak 2016 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Çorum oluyor. Turgay Başyayla Çorum’un Kargı ilçesine gidip “Sırık Kebabı”, Kirli Sac”, “Köy Tarhanası”, “Tulum Peyniri”, “Soğan Gallesi”, “Sebzeli Etli Güveç”, “Su Böreği”, “Fısırık Tatlısı”nın, Çorum’un çarşısını gezip, “Leblebi”, “İskilip Dolması”, “Çorum Tandırı”, “Gül Burması Tatlısı”, “Kuru Su Kabağı Yemeği”, Ve “Çorum Şekerlemesi”nin yapımını gösterdiği ve yöresel müzik ekibinin çorum türkülerini seslendirdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 2 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment