Lezzet Yolculuğu-20 Aralık 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 20 Aralık 2015 (3) Full view

Lezzet Yolculuğu-20 Aralık 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Kahramanmaraş oluyor. Turgay Başyayla Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit Belediyesi’nin Fatih Mahallesine gidip, mahalle halkı ile birlikte yöresel yemeklerden “Çökelekli Mısır İçlisi”, “Kabak Sarması”, “Kuymak”, “Kazanda Dövme Pilavı”, “Kazanda Ayva Reçeli” ve “Kahramanmaraş Çöreği”nin yapımını gösterip, kuzu çevrildi. Kahramanmaraş’ın çarşılarını gezip yöreye özgü lezzetlerden “Yoğurtlu Kebap”, “Bezdirme Köfte”, “Somunarası Kebap”, ” Pancarlı Ekşili Çorba”, “Ekşili Köfte Kebap”, “Kuzu Kaburga” ve “Sömelek Köfte”nin yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 20 Aralık Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment