Lezzet Yolculuğu-20 Eylül 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 20 Eylül 2015 Edirne (6) Full view

Lezzet Yolculuğu-20 Eylül 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Edirne oluyor. Turgay Başyayla Edirne’nin çarşılarını dolaşıp Selimiye Camii’ne gidiyor. Edirne’ye özgü çökertme kebabı, kuskus ve soğan yahninin yapımını gösteriyor. Tekirdağ’a gidip Tekirdağ köftesinin yapımını, Keşan’a gidip Keşan’a özgü satır et yapımını ve Hayrabolu tatlısının yapımını, Silivriye bağlı Ortaköy mahallesine gidip, Ortaköy’de hanımlarla birlikte patlıcanlı börek, tirit, dilme tatlısı ve kış hazırlığı için kuskusun yapımının gösterildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 20 Eylül Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment