Lezzet Yolculuğu-22 Kasım 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 22 Kasım 2015 (6) Full view

Lezzet Yolculuğu-22 Kasım 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Bursa oluyor. Turgay Başyayla, Mustafa Kemal Paşa ilçesinin Killik Köyü’nde Yörük kıyafetlerini giyen köydeki hanımlar ile birlikte “Kesme Çorbası”, “Mısır Kaçamağı”, “Keşkek”, “Peynir Tatlısı”, “Pideli Köfte”, “Çantık” ve yöreye özgü Osmanlı yemeklerinden “Fukara Keşkülü”, “Hünkar Kebabı”, “Teşrifatı Naim Efendi Terkibi Yahni”nin yapımını gösterdiği ve müzik ekibinin türkülerini seslendirdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 22 Kasım Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment