Lezzet Yolculuğu-22 Ocak 2017 13:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 22 Ocak 2017 (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-22 Ocak 2017 13:00

TURGAY BAŞYAYLA’NIN SİNOP YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun Sinop yolculuğu devam ediyor. Turgay Başyayla Sinop merkeze bağlı Kılıçlı Köyü’ne gidip kazanda mısır tarhanası, kazanda sütlü pırasa, abaza tavuğu, kaluci ve sebzeli palamutun yapımını gösteriyor. Erfelek Şelale’sine gidip tanıttığı Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 22 Ocak Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment