Lezzet Yolculuğu-23 Ekim 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-23-ekim-2016-1 Full view

Lezzet Yolculuğu-23 Ekim 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA YAZLIK KÖYÜ’NDE!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı Giresun’daki Yazlık Köyü oluyor. Yöreye özgü lezzetlerden yağlaş, fasulye diblesi, yarmalı karalahana sarması, fındıklı baklava, kazanda aşure çorbası, nohutlu pilav, dikenucu, karayemiş yemeği ve et buğulamanın yapımını gösteriyor. Kümbey Yaylası’nda da ısırgan çorbası, kaburga dolması ve saç kavurmanın yapımını gösterdiği, yöreye özgü müzik ekibinin türkülerini seslendirdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 23 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment