Lezzet Yolculuğu-23 Temmuz 2016 13:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 23 Temmuz 2016 (4) Full view

Lezzet Yolculuğu-23 Temmuz 2016 13:00

LEZZET YOLCULUĞU’NUN MİSAFİRİ ZEKERİYA ÜNLÜ OLUYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Elazığ oluyor. Turgay Başyayla’ya Palu ilçesine bağlı Karşıbahçe Köyü’nde Zekeriya Ünlü eşlik ediyor. Birlikte yöreye özgü türküler seslendirip oğlak çevirme, tandırda ekmek, patile, tulumda ayran, kazanda ayranlı çorba, zerde, yaprak sarması, içli köfte, sebzeli bulgur pilavlı kavurma, erişte çorbası ve helva yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 23 Temmuz Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment