Lezzet Yolculuğu-24 Ekim 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 24 Ekim 2015 (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-24 Ekim 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Rize oluyor. Rize’ye özgü “Fasulye”nin, Rize’nin çarşılarını dolaşarak, “Kavurma“nın, Ayder Yaylası’na gidip doğa ile iç içe bir ortamda “Laz Helvası”, “Kara Lahana Çorbası” ve “Turşu Kavurma”nın, Ardeşen’in Sislikaya köyünde horon ekibinin gösterileri eşliğinde, köy hanımları ile birlikte yöreye özgü “ Sebzeli Hamsi“,“Laz Böreği“ ve “Karalâhana Türlüsü“nün yapımının gösterildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 24 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment