Lezzet Yolculuğu-26 Eylül 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu Bolu 26 Eylül 2015 (4) Full view

Lezzet Yolculuğu-26 Eylül 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Bolu oluyor. Turgay Başyayla Yukarı Dereceören köyüne gidip köy halkı ile bayramlaşıyor. Bayram için kurban kesiliyor ve “Kavurma” yapılıyor. Köy hanımları ile birlikte yöreye özgü “Deli Bakla Çorbası”, “Kaşık Atma”, “Kıymalı Altüst Böreği” yapımı gösteriliyor. Kış hazırlıkları olarak yufka açımı, domates konservesinin yapımı ve Bolu’ya özgü çikolatanın yapımı gösteriliyor. Turgay Başyayla Bolu Mengen’de, Mengene özgü “Mengen Kebabı”, “Mengen Pilavı” ve “Keşkül”ün yapımını, Gerede’ye özgü “Kuşu Döşü Dolması”nın yapımını gösteriyor. Bolu’ya özgü yöresel lezzetlerden “Kaymaklı Osmanlı Baklavası”, “Etli Borani” ve “Yufkalı Düğün Bohçası”nın yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 26 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment