Lezzet Yolculuğu-27 Eylül 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 27 Eylül 2015 Bolu (3) Full view

Lezzet Yolculuğu-27 Eylül 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Bolu oluyor. Turgay Başyayla Gerede Hacıveli Yaylası’na gidiyor. Yaylada Taşfırın’da “Baklava” ,”Kaz Etinden Tiri”,”Etli Sarma” ve “Kül Kömeci” yapımını gösteriyor. Bolu’yu ve çarşılarını gezip Gölcük Gölü’ne gidip göl kenarında hanımlarla birlikte “Kabaklı Gözleme”, “Köroğlu Fırın Tava” ve “Bülbül Yuvası”nın yapımını gösteriyor. Yeşillikler içerisinde Bolu’ya özgü “Orman Kebabı”, “Keşli Cevizli Makarna”, “Un Helvasının” yapımını ve yöresel yemeklerden “Köroğlu Güveç”, “Tahinli Cevizli Kabak” ve “Ayvaz Pilavı”nın yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 27 Eylül Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment