Lezzet Yolculuğu-28 Ağustos 2016 13:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 28 Ağustos 2016 (2) Full view

Lezzet Yolculuğu-28 Ağustos 2016 13:00

LEZZET YOLCULUĞU’NUN MİSAFİRİ
TÜRKÜ OLUYOR!

Anadolu’nun damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman Anadolu’nun bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Elazığ Harput Kavaktepe Köyü oluyor. Turgay Başyayla’ya Elazığ Harput’a bağlı Kavaktepe Köyü’nde Türkü eşlik ediyor. Yöreye özgü lezzetlerden “Sac Kavurma”, “Harput Köfte”, “Ekşili Köfte” ve “Dolanger” yapımının gösterildiği, yöreye özgü türkülerin seslendirildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 28 Ağustos Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment