Lezzet Yolculuğu-28 Kasım 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu (5) Full view

Lezzet Yolculuğu-28 Kasım 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Konya oluyor. Turgay Başyayla Beyşehir’e gidip gölün kenarında “Balık Dolması”, “Çiğirdik Tatlısı”, “Kuzu Göbeği Mantarı Dolması”, “Kabak Sarma”, “Yöresel Çerez Tarhana”nın ve yöreye özgü el sanatlarından çömlek yapımını gösterdikten sonra kaşıklı halk oyunu gösterisi ile “Ekmek Salması”, “Ballı Höşmerim” ve “Patlıcan Orta” yapımını gösteriyor. Sille’ye gidip yöreye özgü “Soğanlı Erikli Nohut”, “Arap Aşı”nın yapımını gösterdiği ve müzik ekibinin türkülerini seslendirdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 28 Kasım CumCumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment