Lezzet Yolculuğu-29 Ekim 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-29-ekim-2016-1 Full view

Lezzet Yolculuğu-29 Ekim 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA MANİSA’DA!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı Manisa oluyor. Turgay Başyayla Manisa’da Turgutlu Belediyesi’ne bağlı Karaköy’e gidip kazanda keşkek, tarhana çorbası, sütlaç, tas kebabı, kol böreği ve cevizli yufka tatlısını, Kırkağaç’ta pideli paça yapımını gösteriyor. Manisa’ya özgü Manisa kebabının, Kula’ya özgü kula kapama, susam böreği ve zerdekula yapımını da gösterdiği yöreye özgü halk oyunu ekibinin gösterisini sergilediği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 29 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment