Lezzet Yolculuğu-29 Kasım 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 29 Kasım 2015 (4) Full view

Lezzet Yolculuğu-29 Kasım 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Konya oluyor. Turgay Başyayla Bozkır Hamzalar Mahallesine gidip köy halkı ile birlikte “Sac Arası”, “Topalak”, “Su Böreği”, “Cebiç”, “Etli Ekmek”, “Mevlana” ve “Bıçak Arası”nın yapımını gösteriyor. Yörenin çarşılarını gezip, sema gösterisini izliyor. Yöreye özgü “Peynir Şekeri”nin ve Osmanlı yemeklerinden “İncirli Et”, “Kurutulmuş Fasulye Kavurması”, “Badem Helvası”nın yapımını gösterdiği ve müzik ekibi türkülerini seslendirdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 29 Kasım Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment