Lezzet Yolculuğu-3 Aralık 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-3-aralik-2016-4 Full view

Lezzet Yolculuğu-3 Aralık 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA’NIN BU HAFTAKİ DURAĞI: SİVAS!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı Sivas oluyor. Turgay Başyayla, Gemerek İlçesi’ne bağlı Karagöl Köyü’ne gidip yöreye özgü lezzetlerden Sivas İçli Köftesi, Pastırmalı Madımak, Atli Lahana Sarması, Sac Kavurma, Kazanda Etli Bulgur, Hıngel, Peskütan Çorba ve Pekmezli Un Helvası yapımını gösteriyor. Sivas’ın çarşılarını gezip Divriği İlçesi’ne de gittiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 3 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment