Lezzet Yolculuğu-3 Ocak 2016 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 3 Ocak 2016 (4) Full view

Lezzet Yolculuğu-3 Ocak 2016 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Çorum oluyor. Turgay Başyayla Osmancık’a bağlı Kamil Köy’üne gidiyor. Köy halkı ile birlikte “Ayva Yahnisi”, “Çatalaşı Çorbası”, “Çorum Baklavası”nın yapımını gösterip lahana turşusu kuruyorlar. Osmancık’a özgü “Kuzu Dolma”nın yapımını, Çorum’a özgü “Oğmaç Çorbası”, “Irgat Böreği”, “Yırtmaç Yemeği”, “Kuru Mantı”, “Gök Domates Yemeği” ve “Hasuda Tatlısı”nın yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 3 Ocak Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment