Lezzet Yolculuğu-4 Aralık 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-4-aralik-2016-4 Full view

Lezzet Yolculuğu-4 Aralık 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA’NIN SİVAS YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun Sivas yolculuğu devam ediyor. Turgay Başyayla, Divriği Belediyesi’ne bağlı Gözecik Köyü’ne gidip kazanda yarma aşı ve etli bulgur, çir kavurması, babiko, et yahnisi ve baklava yapımını gösterdi. Sızır Şelalesi’ni tanıttığı ve halk oyunları ekibinin gösterilerini sergilediği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 4 Aralık Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment