Lezzet Yolculuğu-4 Ekim 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 4 Ekim 2015 Artvin (4) Full view

Lezzet Yolculuğu-4 Ekim 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Artvin oluyor. Turgay Başyayla, Artvin’in Yusufeli ilçesine gidip yöreye özgü “Cağ Kebabı”nın yapımını gösterip, Yusufeli’nde “Pestil” ve “Köme” yapılışını gösteriyor. Borçka Karagöl’e gidiyor. Karagöl’ün kenarında yöresel halk oyunları ekibi gösterisini sergiliyor. Borçka’nın Macahel Camili köyüne gidip, köy hanımları ile birlikte yöreye özgü “Silor”, “Malakto”, “Bişi Gürcü Tavuğu”nun yapımını gösterip, köyde yaşlılar ekibi halk oyunu oynayıp yöresel türküler seslendiriyor. “Kulaklı”, “Pepeçura”, “Turşu Kavurma” ve “Baklava”nın yapımını yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 4 Ekim Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment