Lezzet Yolculuğu-4 Şubat 2017 13:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 4 Şubat 2017 (2) Full view

Lezzet Yolculuğu-4 Şubat 2017 13:00

TURGAY BAŞYAYLA’NIN BU HAFTAKİ DURAĞI: AMASYA!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun bu haftaki durağı Amasya oluyor. Turgay Başyayla Amasya’da Taşova Belediyesi’ne bağlı Tekke Köyü’ne gidip yöreye özgü lezzetlerden kazanda sulu köfte, bulgur pilavı, yaprak sarma, çömlekte kuru fasulye, nohutlu toyga çorbası ve hasuda tatlısının yapımını gösteriyor. Amasya’nın çarşılarının gezilip evlerinin de tanıtıldığı Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 4 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment