Lezzet Yolculuğu-5 Aralık 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 5 Aralık 2015 Adana (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-5 Aralık 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Adana oluyor. Turgay Başyayla Adana’ya özgü, “Ciğer”, “Yağlı Kara”, “Çöp Şiş”, “Simit” ve “Şalgam” yapımını gösteriyor. Seyhan’da tekne turu dönüşünde yöresel müzik ekibi türkülerini seslendirip halk oyunları ekibi gösterisini sergilerken “Balık Çökertme”, “Levrek Sarma” ve “Balık Köftesi” yapımını gösteriyor. Adana’nın Kozan ilçesine gidip “İçli Köfte”, “Kuru Dolma” ve “Külbastı”nın yapımını gösterip, müzik ekibinin türkülerini seslendirdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 5 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment