Lezzet Yolculuğu-5 Haziran 2016 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 5 Haziran 2016 Fotoğrafları (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-5 Haziran 2016 14:00

TRABZON LEZZETLERİNE YOLCULUK!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı Trabzon oluyor. Turgay Başyayla Yomra ilçesine bağlı Özdül Mahallesi’nde köy halkı ile birlikte “mısır ekmeği”, “huliya yemeği”, “etli kuru fasulye”, “baklava”, “kazanda incir kompostosu” yapımını gösteriyor. Uzungöl’e gidip “kuzu çevirme” ve “alabalık”, Akçaabat’ta ise “köfte” ,”mısır unu helva” ve “tavada içli pide” yapımını gösteriyor. Trabzon’a özgü lezzetlerden “pazı kavurması”,”hamsi pilavı”, “sütlaç” yapımını gösterdiği, müzik ekibinin türkülerini seslendirip, horon ekibinin gösterisini sergilediği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 5 Haziran Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment