Lezzet Yolculuğu-5 Şubat 2017 13:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 5 Şubat 2017 (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-5 Şubat 2017 13:00

TURGAY BAŞYAYLA’NIN AMASYA YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak. Yörenin lezzetlerini, kimi zaman yöreye özgü restaurantlarda aşçılarımız ile kimi zamansa Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimizin görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle sizlere sunacak ve lezzet rüzgarları estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun Amasya yolculuğu devam ediyor. Turgay Başyayla Merzifon Belediyesi’ne bağlı Gümüştepe Köyü’ne gidip yöreye özgü lezzetlerden keşkek, kelem dolması, pirpirim ve uzunaş çorbasının yapımını gösteriyor. Amasya Merzifon lezzetlerinden soğan yahnisi, taslı kebap ve haluçkanın yapımının da gösterilip yöreye özgü müzik ekibinin türkülerinin seslendirildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 5 Şubat Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment