Lezzet Yolculuğu-6 Ağustos 2016 13:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 6 Ağustos 2016 (3) Full view

Lezzet Yolculuğu-6 Ağustos 2016 13:00

LEZZET YOLCULUĞU’NUN MİSAFİRİ ANKARALI COŞKUN OLUYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Kütahya Domaniç oluyor. Turgay Başyayla’ya Domaniç’e bağlı Ilıcaksu Köyü’nde Ankaralı Coşkun eşlik ediyor. Birlikte yöreye özgü lezzetlerden kazanda “Domaniç Çorba”, “keşkek”, “yağlı helva”, “cibiş”, “tirit”, “saraylı tatlısı”, “tenekede tavuk” yapımını gösterdiği yöreye özgü müzik ekibi ile türkülerin seslendirildiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 6 Ağustos Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment