Lezzet Yolculuğu-6 Aralık 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu Adna 6 Aralık 2015 (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-6 Aralık 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Adana oluyor. Turgay Başyayla Kozan ilçesine bağlı Tepecik Ören Köyü’ne gidip köy halkı ile beraber “Adana Mantısı”, “Ekşili Köfte”, “Mercimekli Pilav” ve “Susamlı İrmik Helvası”nın yapımını gösteriyor. Adana’nın çarşılarını gezip “Adana Kebabı”, “Adana Pidesi”, “Çöp Şiş” yapımını ve “Kabak Reçeli” yapımını gösterip yöresel kahvaltının tadına bakıyor. Seyhan’a gidip “Analıkızlı Tarhana Çorbası”, “Kabak Çitmesi”, “Çingene Kebabı”, “Karakuş Tatlısı”nın yapımını gösterdiği ve yöresel müzik ekibinin türkülerini seslendirdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 6 Aralık Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment