Lezzet Yolculuğu-7 Kasım 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 7 Kasım 2015 (4) Full view

Lezzet Yolculuğu-7 Kasım 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Sivas oluyor. Sivas’ın çarşılarını gezdikten ve halk oyunları ekibi gösterisini sergilendikten sonra “Kalburabastı”, “İçli Köfte”, “Sivas Köftesi”, “Tuzla Kebabı” ve “Peskütan Çorba”nın yapımını gösterip, Sivas kangallarını tanıtıyor. Su Şehri’ne gidip, tekne gezisi yapan Başyayla; Su Şehri’ne bağlı Çataloluk Köyü’nde köy hanımları ile birlikte yöreye özgü “Sivas Kebabı”, “Etli Kurufasulye”, “Madımak” ve “Hıngel”in yapımını gösterdiği ve yöreye özgü müzik ekibinin türkülerini seslendirip âşık atışmalarının yapıldığı Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 7 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment