Lezzet Yolculuğu-8 Ekim 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-8-ekim-2016-6 Full view

Lezzet Yolculuğu-8 Ekim 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA, SÖKÜN KÖYÜ’NDE!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı Sökün Köyü oluyor. Yöreye özgü lezzetlerden kazanda et kavurması, kazanda şehriyeli bulgur, kazanda aşure, arabaşı, batırık, zeytinyağlı sarma, mekik tatlısı, susamlı çörek ve sıkma yapımını gösterdiği Silifke yöresine özgü halk oyunları ekibi gösterisini sergilediği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 8 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment