Lezzet Yolculuğu-8 Kasım 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 8 Kasım 2015 (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-8 Kasım 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Kayseri oluyor. Kayseri’de çarşıları gezip, yöreye özgü “sucuk” ve “pastırma”nın tadına bakıyor. Kapuzbaşı Şelalesi’nin tüm doğal güzelliğini tanıtıp “Kayseri Mantısı”, “Nevzine Tatlısı”nın, Develi’de yöreye özgü yemeklerin, Yeşilhisar Soğanlı Köyü’nde köy halkı ile birlikte “Çömlekte Pastırmalı Kurufasülye”, “Baklava” ve “Hamur Köftesi”nin yapımını gösterip yöreye özgü müzik ekibinin türkülerini seslendirdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 8 Kasım Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment