Lezzet Yolculuğu-9 Ekim 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-9-ekim-2016-3 Full view

Lezzet Yolculuğu-9 Ekim 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA, KESECİK KÖYÜ’NDE!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı Mersin’in Çamlıyayla İlçesi’ne bağlı Kesecik Köyü oluyor. yöreye özgü lezzetlerden eya dolması, saç kavurma, zeytinyağlı imam bayıldı, karakuş tatlısı, sıkma, kazanda yüzük çorbası ve kazanda dövme pilavı yapımını gösteriyor. Tarsus da Tarsus Şelalesi’ni gezip, Tarsus kebabı, humus, Tarsus lahmacunu ve tantuninin yapımını gösterdiği yöreye özgü müzik ekibi türkülerini seslendirdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 9 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment