Maceracı-27 Eylül 2015 23:15 Logolu-Maceracı Mersin 27 Eylül 2015 (4) Full view

Maceracı-27 Eylül 2015 23:15

Maceracı Rotasını Mersin’e Çeviriyor
Yıllardır Anadolu’nun en güzel ezgilerini ve en keyifli sohbetlerini izleyicilerle buluşturan Maceracı, rotasının Akdeniz’in güzel şehri Mersin’e çeviriyor.

Akdeniz’in meşhur lezzetlerini izleyenlerle tanıştırmak için bu hafta Mersin’e konuk olan Maceracı, şehrin birbirinden özel lezzet duraklarını geziyor. İlk olarak bölgenin özel tatlarından olan ve sarımsaklı, çift lavaşlı, yoğurtlu tantuninin tariflerini ustalardan dinleyen Murat Yeni, Tece Beldesi’nde lezzetin kaynağındayken, muhteşem bir kuzu çevirme tarifini de kaçırmıyor. Yeni, içi bulgur dolu, bol baharatlı ve tereyağlı bu özel tarifin ardından 0 ile 2 derece arası sıcaklıkta 28 gün dinlendirilen etlerle hazırlanan, dana bonfile, çiçek pirzola ve et sarma tariflerinin tüm detaylarını ekrana getiriyor. Şehri adımlarken enerjisi düşenleri de unutmayan Yeni, tarifi pek meşakkatli olan, kuruyemişten meyveye, dondurmadan bala uzanan enfes malzemelerin karışımıyla ortaya çıkan atom içeceklerinin hazırlanışı izleyenlere sunuyor.

Farklı hikayeleri ve çeşit çeşit lezzetleri izleyenlerle buluşturan Maceracı, MERSİN’den özel görüntülerle 27 Eylül Pazar akşamı saat 23.15’te Samanyolu TV’de.


Leave a comment