Mercek Altı-22 Haziran 2015 00:00 Logolu-Mercek Altı Turan Görüryılmaz 2 Full view

Mercek Altı-22 Haziran 2015 00:00

Kanaltürk Sorunları “Mercek Altına” Alıyor!
Kanaltürk’ün deneyimli haber spikeri Turan Görüryılmaz’ın sunacağı programda, halkın gündeminde olan her türlü sorunu mağdurlarıyla, karşıt taraflarıyla ve konunun uzmanlarıyla birlikte canlı yayında mercek altına yatırıyor.
Ayrıca her bölümünde birbirinden farklı, çarpıcı ancak bir o kadar da objektif haber dosyalarıyla da gündeme damgasını vuruyor.
Programda bu haftada birbirinden önemli haber dosyaları masaya yatırılıyor.
Helal Gıda Nasıl Anlaşılır?
Gıda firmaları, lokantalar helal gıda belgesi almak zorunda mı? Bir gıdanın helal olup olmadığı nasıl anlaşılır? Ülkemizde gıdalar İslam’a uygun olarak tüketiliyor mu?
Hangi Ürünler Helal Hangileri Haram?
Helal gıda hizmet belgelendirmesini kimler veriyor? Belgeyi almak zorunlu mu? Helal gıda uygulaması laikliğe aykırı mı? Gıdalar arasında helal – haram ayrımına yol açar mı?
Helal Denen Her Gıda Güvenli Mi?
Helal gıda denetimleri nasıl yapılıyor? Her helal denen gıda güvenli mi? Helal gıda uygulamasını savunanlarla, bu uygulamayı eleştiren uzmanlar canlı yayında Kanaltürk’te
İbretlik Bir Hikaye
Kanser olan kızlarını kurtarmak isteyen Öztürk ailesi, insanlara güvenmenin bedelini bakın nasıl tek evlerini kaptırarak ödedi? Paraya ihtiyacı olan yaşlıların evlerini ellerinden alan bir çete mi var?


Leave a comment