Mercek Altı-29 Haziran 2015 23:40 Logolu-Mercek Altı Turan Görüryılmaz 2 Full view

Mercek Altı-29 Haziran 2015 23:40

Kanaltürk Sorunları “Mercek Altına” Alıyor!
Kanaltürk’ün deneyimli haber spikeri Turan Görüryılmaz’ın sunacağı programda, halkın gündeminde olan her türlü sorunu mağdurlarıyla, karşıt taraflarıyla ve konunun uzmanlarıyla birlikte canlı yayında mercek altına yatırıyor.
Ayrıca her bölümünde birbirinden farklı, çarpıcı ancak bir o kadar da objektif haber dosyalarıyla da gündeme damgasını vuruyor.
Programda bu haftada birbirinden önemli haber dosyaları masaya yatırılıyor.
Defineler Efsane Mi Gerçek Mi?
Birçok kişinin yasal veya yasadışı yollarla aradığı defineler gerçekten var mı? Türkiye’de kaç defineci var? Bir define bulmanız durumunda kanunlar size hangi hakkı tanıyor?
Kim Bu Defineciler?
Defineciler bu işe nasıl başlıyor? Kaçak define arayanlar tarihe nasıl zarar veriyor? Arkeologlar defineciler tarafından yapılan kazılara nasıl tepki gösteriyor ve hangi önlemin alınmasını istiyorlar?
Define İşaretleri Gerçek Mi?
Bazı semboller bir yerde define olduğunu işaret eder mi? Define işaretleri neler? İlahiyatçılar bu iddiaya ne diyor?
En Çok Define Nerede?
Türkiye’de nerelerde define olabilir? Son yıllarda satışı artan dedektörler define bulunmasında gerçekten etkili mi?


1 Comments

  • oguz karakulluk on

    iyi akşamlar sizinle paylaşmak istediğim birkonu var okursanız sevinirim ben amasyada oturmaktayım burda istan bul ünüversitesi arkiyoloci bölümü araştırma yapıyor araştırma yaptıkları yerde daha önce defineciler kacak kazı yaparak baya tahribat yaratmışlar yaptıkları kacak kazı esnasında bazı tarihi degerlere baya zarar vermişler parcalanmış halde malzemeler cıktı ama bu parcalar orkıyolok arkadaşlar tarafından tek tek toplanarak bunları gunlerını harcayarak birleştırıyorlar ve meydana cıkan o guzel tarıhı gor senız ınanıyorumkı hıcbır defınecı bırdaha kacak kazı yapmaz tarıhe zarar vermez

    Reply

Leave a comment