Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-12 Mart 2016 09:45 Logolu-Necmettin Nursaçan Kanal 7 Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-12 Mart 2016 09:45

İSLAMİYET’İN AİLE KAVRAMINA BAKIŞI
Sunuculuğunu Ayşe Güler Alaca’nın yaptığı, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle eşlik ettiği Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, sağlam temeller üzerine inşaa edilmesi tavsiye edilen ve toplumun en küçük birimi olan aile kavramı üzerine konuşulacak.

Her Cumartesi dini bilgiyi ekrana taşıyan Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, İslam hayatına göre eşlerin birbirlerine davranış şekilleri ve İslam’ın kutsal saydığı aile konusu anlatılacak. Hz. Muhammed’in çocuklarına ve eşine davranışlardan örneklerle ailede huzur ve mutluluğu sağlama yollarından konuşulacak.

Programda ayrıca, “Tesettürde temel ölçü nedir? Boşanan kadının tekrar evlenmesi için bir müddet var mı? İslamiyet’e göre kadın, erkek doktora muayene olabilir mi? Trafik kazasında ölen kişinin yakınlarının, tazminat almaları hak mıdır? Hanımların özel günlerinde tırnak ve saç kestirmeleri doğru mudur?” sorularına cevap aranacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment