Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-13 Şubat 2016 09:45 Logolu-Necmettin Nursaçan Kanal 7 Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-13 Şubat 2016 09:45

ADAB-I MUAŞERET KURALLARI NELERDİR?
Sunuculuğunu Ayşe Güler Alaca’nın yaptığı, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle eşlik ettiği Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, İslamiyet’in ön gördüğü Adab-ı Muaşeret kurallarından bahsedilecek. Ortak yaşama esasları manasına gelen kavramın İslam’da nasıl ele alındığı ayet ve hadisler ışığında açıklanacak.

Her Cumartesi dini bilgiyi ekrana taşıyan Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, İslam’ın insanlara tavsiye ettiği ilk öğreti anlatılacak. Adab-ı Muaşeret kurallarından hasta ziyareti, cenazeye katılım, selamlaşmak, yemekte görgü kuralları ve hoşgörülü olmak konuları İslam’ın çizdiği yol doğrultusunda izleyicilere anlatılacak.

Programda ayrıca, “Osmanlı döneminde en çok kullanılan beş deyim hangisidir? Hz. Muhammed’in Hz. Cüveyriye’ye öğrettiği dua hangisiydi? Mezarlıkta biriken ot ve kurumuş bitkileri temizlemek günah mıdır? Kul hakkına girmenin İslam’daki hükmü nedir? Muska taşımak caiz midir? Evliliğin dini hükmü nedir?’’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla hayat bulan, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment