Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-14 Mayıs 2016 09:45 Logolu-Necmettin Nursaçan İle Sohbetler Programı 22 Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-14 Mayıs 2016 09:45

İSLAM’IN TOPLUMSAL HAYATI KOLAYLAŞTIRAN KURALLARI

Ayşe Güler Alaca’nın sunuculuğunu üstlendiği, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, toplumsal hayatı kolaylaştıran, insanların uyum ve barış içinde yaşamasına yardımcı olan kuralların İslamiyet’le bağlantısı anlatılacak.

Nursaçan’la Sohbetler’in bu bölümünde, İslam dininin toplumdan kendisini soyutlayarak yaşayan insanlara bakışı konuşulacak. Ayrıca, doğru Müslümanların aynası Hz. Muhammed’in, sorunları olan insanlara karşı yaklaşımı ve İslam toplumunu kaynaştırmak, sosyalleştirmek için yaptıklarından yaşanmış olaylar ışığında söz edilecek.

Programda ayrıca ‘’Cuma namazını kılmamayı mübah kılan mazeretler nelerdir? Cuma namazını kılamayan bir kişi öğle namazını kılabilir mi? Mucizenin anlamı nedir? Peygamberlerin mucizeleri nelerdir? Hz. Muhammed’in haber şeklindeki mucizeleri nelerdir? ‘’gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment