Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-16 Nisan 2016 09:45 Logolu-Necmettin Nursaçan Cuma Sohbeti Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-16 Nisan 2016 09:45

HZ. MUHAMMED’İN SEVİNCİ VE ÖFKESİ
Ayşe Güler Alaca’nın sunuculuğunu üstlendiği, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, Kutlu Nebi Hz. Muhammed’in başına gelen olaylara verdiği tepkileri, yaşanmış hadiseler ışığında anlatılacak.

Cumartesi günlerinin dini sohbetle huzur bulduğu Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, alemlere rahmet olarak gönderilen, hoşgörü ve tevazusu ile örnek Peygamber Hz. Muhammed’in sevincini nasıl yaşadığı, hangi olaylar karşısında öfkelendiği konuşulacak.

Programda ayrıca ‘’ İslamiyet’te nazar, göz değmesi inancı var mıdır? Salavat-ı Şerife okumanın sevapları nelerdir? Gelecek yılın zekatı bu yıldan verilebilir mi? Ramazan ayı dışında zekat vermek doğru mudur? Bir Müslüman’ın Gayrimüslim kişiye zekatı düşer mi? Kunut duasını bilmeyen kişi, vitir namazında hangi sureyi okuyabilir? ’’gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment