Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-19 Mart 2016 09:45 Logolu-Necmettin Nursaçan İle Sohbetler Programı Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-19 Mart 2016 09:45

İSLAMİYET’İN ZULMEDENLERE SINAVI
Sunuculuğunu Ayşe Güler Alaca’nın yaptığı, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle eşlik ettiği Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, ‘haksızlık, eziyet, baskı ve işkence’ anlamına gelen zulüm kavramına İslam’ın bakışı hakkında konuşulacak.

Her cumartesi dini bilgiyi ekrana taşıyan Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, İslamiyet, zorda kalan insanlara zulmedenleri nasıl yorumlar, yeryüzü halifesi olarak kabul edilen Kuran-ı Kerim’de geçen zulüm ayetlerinden örneklerle zalimlerin bu dünyada ve ahiretteki sınavları anlatılacak. Hz. Muhammed’in ‘’Zulüm yapmaktan kaçınınız. Zira zulümler, kıyamet günü yapanın bir daha çıkamayacağı bir karanlığa girmesine sebep olur” sözünden yola çıkarak zulüm konusu İslam ışığında anlatılacak.

Programda ayrıca, ‘’Tesettürde temel ölçü nasıl olmalıdır? Şeytanın en belirgin özellikleri nelerdir? Kimlerin duası reddolunmaz? Kadınlar, konuşmak zorunda kaldığı erkeğe selam verebilir mi? Tuvalette ölmek kötülük işareti midir?’’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment