Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-2 Nisan 2016 09:45 Logolu-Necmettin Nursaçan İle Sohbetler Programı Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-2 Nisan 2016 09:45

MUTLU MÜMİN OLMANIN YOLU
Ayşe Güler Alaca’nın sunuculuğunu üstlendiği, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, insanları bunalıma sürükleyen, hayattan keyif almasını engelleyen ruhsal sorunlarla mücadele etmenin yolları konuşulacak.

Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, inanç zayıflığının sonucu olan huzursuzluk, mutsuzluk ve ruh sağlığının bozulmasına neden olan psikolojik rahatsızlıkların dini boyutu yorumlanacak. Nursaçan Hoca, İslam’ı özümseyen, İslam dinin gereklerini yerine getirerek yaşan mutlu müminlerden olabilmek için tavsiyelerde bulunacak.

Programda ayrıca ‘’Kuran’ın mealini okurken Tilavet Ayeti geldiğinde secde etmek gerekir mi? Eşinin kabrine defnedilmek isteyen kişinin, vasiyeti yerine getirilmeli mi? Mehrini eşine bağışlayan kadın daha sonra bu bağışından dönebilir mi? Erkek çocukların sünnet olmasının hükmü nedir? Kötü söz söylemek veya küfretmek abdesti bozar mı? ‘’gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment