Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-23 Nisan 2016 09:45 Logolu-cuma sohbetleri (4) Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-23 Nisan 2016 09:45

İSLAMİYET’İN DOĞA SEVGİSİNE BAKIŞI
Ayşe Güler Alaca’nın sunuculuğunu üstlendiği, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, İslam ahlakının temel ilkelerinden biri olan çevre temizliği ve doğa sevgisinden konuşulacak.

Nursaçan’la Sohbetler’in bu bölümünde Allah’ın varlığına en önemli kanıt kainatın eşsiz güzelliklerinden bahsedilirken, medeniyet sembolü çevrenin manevi yansımaları anlatılacak.

Programda ayrıca ‘’Namazdan sonra cemaatin camide musafaha yapması sünnet midir? Gusül abdesti kimlere farzdır ve yararları nedir? Televizyon veya radyodan canlı olarak yayınlanan namazla imama uyup namaz kılınabilir mi? Namazlardan sonra Ayetel Kürs-i okumanın hükmü nedir? Cemaatle birlikte namaz kılan çocuklar kamet getirebilir mi? Kadınların ayakları namaz esnasında açık olabilir mi? Namaz kılmanın Müslümana kazandırdığı sevaplar nelerdir?‘’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment