Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-23 Ocak 2016 09:45 Logolu-Necmettin Nursaçan İle Sohbetler Programı Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-23 Ocak 2016 09:45

İSLAM’DA KOMŞU HAKKININ ÖNEMİ
Sunuculuğunu Ayşe Güler Alaca’nın yaptığı, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle katıldığı Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, İslam’da komşu hakkının önemi ve komşularla olan ilişkiler hakkında bilinmesi gerekenlere yer verilecek.

Her Cumartesi dini bilgiyi ekrana taşıyan Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, İslamiyet’in hassasiyet gösterdiği konulardan biri olan komşu hakkı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Komşuların birbiri üzerindeki haklarının dereceleri, riayet edilmesi gereken dini vecibeler hadisleri ve Kuran-ı Kerim’in ışığında canlı yayında izleyiciye aktarılacak. Programda ayrıca ‘Kimlerle arkadaşlık kurmalıyız? Fani dünyada kurduğumuz arkadaşlıklar, ebedi hayatımızı nasıl etkileyecek ‘Kuran-ı Kerim’de geçen komşuluk hakları ile ilgili ayetler nelerdir?’ sorularının yanı sıra izleyicilerin de akıllarına takılan sorulara cevap aranacak.

Cumartesi sabahları Necmettin Nursaçan’la Sohbetler ile değerleniyor. Dini konularda merak edilenler, günlük hayatta karşılaşılan konular ve insan ilişkilerindeki incelikler Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, Ayşe Güler Alacalı’nın sunumuyla hayat bulan Necmettin Nursaçan’la Sohbetler’de yer alıyor.

Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:50’de Kanal 7’de…


Leave a comment